613 ziaren

Praca jest  spojrzeniem na macierzyństwo Maryi. Pokorne otwarte dłonie przyjmują owoc granatu -symbolu płodności, wiedzy i Kościoła, który łączy w sobie różne narody i niezliczoną ilość wiernych. Jednocześnie jego czerwień to także symbol męczenników przelewających krew za wiarę. Owoc życia, miłości ale też żałoby i śmierci. Życie obok śmierci – to wszystko przyjmują silne i kruche zarazem dłonie. Brzmi jak sprzeczność ale artysta wyczuwa w tym też spokój i mnóstwo wiary.

Papier akwafortowy Fabriano Rosaspina bianco

Praca brała udział w  wystawie I edycji Ogólnopolskiego Konkursu Sztuki Sakralnej OKSSa 2021

technika

wymiary

cena

dostępność

galeria prac

o twórcy

monika przychodzeń

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Grafiki. Inspiracji szuka w przypadkowych spotkaniach, nieśpiesznych opowieściach starszych pań o pierwszej miłości i ich skrzących się przy tym oczach, szybkich pogawędkach w kolejce do warzywniaka…
Największy wpływ jednak mają na Artystkę jej dzieci i ich nieskrępowana dziecięca wyobraźnia.
Radość sprawiają jej proste rzeczy. Odżywa wiosną, stęskniona za smakami i zapachami.
Jeśli chodzi o sztukę to Artystkę ekscytuje droga. Skończona ilustracja czy plakat są tylko jej zwieńczeniem.
Uczestniczka wielu wystaw i laureatka konkursów, m.in. 10. Ogólnopolskiego Konkursu na ilustrację do tekstu piosenki Jeremiego Przybory. Najczęściej tworzy książkowe ilustracje dziecięce oraz plakaty. 

 

"Moje prace zazwyczaj są symboliczne, to sprawia, że często do tematu podchodzę jak do łamigłówki, układanki. Dobrze czuję się więc w ilustrowaniu Pisma św. "
Monika Przychodzeń