chleb

Bóg wybrał stół jako miejsce zjednoczenia z człowiekiem. Płatki kwiatów stają się obrusem dla Ciała Chrystusa stanowiącego centrum stworzenia. Jego miłość podtrzymuje życie i istnienie, co zawarł św. o. Pio w słowach: „Świat mógłby istnieć bez słońca, lecz nie mógłby istnieć bez Eucharystii”. Święta Hostia zawieszona w centrum obrazu, bez wskazanego miejsca i czasu odnosi się do wiecznej, nieustannej obecności Chrystusa wśród ludzi.

 

technika

wymiary

cena

dostępność

„To jest chleb, który z nieba zstąpił - nie jest on taki jak ten, który jedli wasi przodkowie, a poumierali. Kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”
J 6, 58

galeria prac

o twórcy

joanna branicka

Ukończyła studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, tworzy w dziedzinie malarstwa sztalugowego i ściennego. Korzysta z technik cyfrowych jako alternatywnych form wyrazu artystycznego. Interesuje się edukacją i terapią zajęciową dla dzieci i dorosłych. 

W dziełach zawiera przesłanie dobra i piękna w myśl apelu św. Jana Pawła II, by tworzyć kulturę życia i przeciwstawiać się kulturze śmierci.

Podziwia młodopolskie malarstwo, szczególnie dzieła Józefa Mehoffera.