IC XC i XII

Linoryt IC XC i XII przedstawia Jezusa Chrystusa i dwunastu apostołów z bardziej i mniej oczywistymi atrybutami: Piotra z kluczami, Jakuba Starszego z muszlą, Andrzeja z krzyżem, Mateusza z piórem, Jana ze zwojem, Bartłomieja z kordelasem, Filipa z chlebem i rybą, Macieja z włócznią, Jakuba Młodszego z drążkiem folusznika, Judę Tadeusza z toporem, Tomasza z kątownicą, Szymona Gorliwego z piłą. Pośród nich Jezus wykonuje gest błogosławieństwa. Postaci zostały zgromadzone jakby przy stole, nawiązując do sceny Ostatniej Wieczerzy, a każdy z uczniów przybył z przedmiotem codziennego użytku…
Joanna może oprawić dla Ciebie pracę w passe partout i ramkę. Zazwyczaj trwa to ok. 2 tygodni.

technika

wymiary

cena

dostępność

galeria prac

o twórcy

joanna
taraszka

Samouk, trochę rzemieślnik i rękodzielnik. Tworzy z pasji i poszukiwania artystycznej drogi. Inspiracje czerpie z codzienności, otaczających materiałów i faktur, w zmieniających się porach roku i towarzyszących im zapachach. Interesująca jest dla niej faktura materiału z jakiego tworzy: nieregularność papieru i deski, zapach i konsystencja farby… Doskonali swoje umiejętności w dziedzinie linorytu. Jednocześnie poszukuje swojej ścieżki ikonograficznej łączącej kanon z trójwymiarową techniką własną. Chętnie bierze udział w projektach społecznych i religijnych.

"Szukam połączenia tego co namacalne z tym co duchowe. Najchętniej poruszam się w dziedzinie ikonografii. Uczę się korzystać z bogactwa znaczeń, symboli i kolorystyki."
Joanna Taraszka