Logo dam

DAM (Stowarzyszenie Dom Miłosierdzia)

Pierwotnym pomysłem były dłonie i chleb. Podczas poszukiwania najbardziej estetycznej formy idea ewoluowała aż do krzyża zakończonego dłońmi.  Projekt wyróżnia symetria i prostota. 

Podczas pracy nad katolickimi projektami pojawia się dylemat – użyć symbolu krzyża czy nie?  Paradoksalnie logo zaprojektowane na bazie tego znaku bardzo rzadko wpadają w pułapkę banalności i braku oryginalności.

 

galeria prac

o twórcy

katarzyna zapart

Ukończyła grafikę na UMCS w Lublinie (licencjat) i ASP w Krakowie (magister) ze specjalizacją w pracowni plakatu u prof. Piotra Kunce. Jej ulubioną fazą projektowania jest praca nad ideą i metaforą, dlatego Katarzynę najbardziej cieszy tworzenie plakatów (szczególnie teatralnych). Na drugim miejscu w kategorii przyjemności projektowania stawia logo. Plakatem zafascynowała się już jako dziecko, kiedy to podczas wakacyjnych wycieczek z rodziną do Krakowa pochłaniała wzrokiem świetne plakaty Górowskiego, Rosochy i Starowieyskiego w przestrzeni miejskiej. Zdobywczyni m.in. Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury w kategorii Najlepszy Plakat (2022) czy Nagrody miasta Krakowa za pracę dyplomową (seria plakatów teatralnych dla Teatru STU, 2014). Od zawsze fanka Stefana Sagmeistera. 

"Radość sprawia mi dobrze wykonany projekt, najlepiej jeśli służy wyższym celom. Poza tym bycie blisko Boga, morze, wiatr i piękno."
Katarzyna Zapart