matka boska

Współczesna interpretacja przedstawienia Matki Boskiej Orantki.  Praca wykonana w charakterze tenebrystycznym. Malowana z zachowaniem podstawowych zasad technik malarstwa warstwowego. Dzięki laserunkowi mocno zaakcentowano sylwetkę Matki Boskiej wyłaniającej się z ciemności. Praca o gładkiej fakturze, bez impastów.

technika

wymiary

cena

dostępność

galeria prac

o twórcy

filip kurzawa

Student na warszawskim wydziale Konserwacji Dzieł Sztuki. Od dziecka marzył, by zostać malarzem. Malarstwo jest dla niego całym życiem, nigdy go nie nudzi, pozwala się zrelaksować i wyciszyć. Nie lubi się ograniczać w pracy twórczej, jednak najpewniej czuje się w malarstwie figuratywnym.  Oprócz przedstawień biblijnych tworzy również sceny rodzajowe, portrety i abstrakcje. Za jedno ze swoich największych osiągnieć uważa otrzymanie stypendium Marszałka Kultury Podlasia. Według Filipa sztuka ma sens, jeśli ktoś na nią patrzy, mówi o niej…

" Inspirują mnie malarze barokowi. Traktuję ich prace jako szczyt dawnych umiejętności malarskich. Podążając za swoimi ambicjami będę usiłował choć odrobinę im dorównać."
Filip Kurzawa