Logo Vera Icon (redesign)

Vera Icon to dosłownie Prawdziwy Obraz, poza tym jest to nazwa Stowarzyszenia Katolickich Artystów więc celem było pokazanie zarówno obrazu, jak i zasygnalizowanie chrześcijańskiego charakteru wspólnoty.

Projektowanie dla organizacji katolickich stawia sporo wyzwań. Z jednej strony uwiera presja perfekcjonizmu – jeśli dana wspólnota wykonuje tak dobrą pracę, logo musi być wystarczająco „godne”. Z drugiej strony pracę utrudnia zawężona liczba motywów, które będą czytelne dla odbiorcy – np. krzyż, ryba, mandylion, itp.

Po wielu eksploracjach Katarzynie udało się znaleźć odpowiedni kształt, który łączy w sobie obraz i krzyż, a przy tym jest bardzo estetyczny i daje dużą elastyczność w użyciu.

galeria prac

o twórcy

katarzyna zapart

Ukończyła grafikę na UMCS w Lublinie (licencjat) i ASP w Krakowie (magister) ze specjalizacją w pracowni plakatu u prof. Piotra Kunce. Jej ulubioną fazą projektowania jest praca nad ideą i metaforą, dlatego Katarzynę najbardziej cieszy tworzenie plakatów (szczególnie teatralnych). Na drugim miejscu w kategorii przyjemności projektowania stawia logo. Plakatem zafascynowała się już jako dziecko, kiedy to podczas wakacyjnych wycieczek z rodziną do Krakowa pochłaniała wzrokiem świetne plakaty Górowskiego, Rosochy i Starowieyskiego w przestrzeni miejskiej. Zdobywczyni m.in. Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury w kategorii Najlepszy Plakat (2022) czy Nagrody miasta Krakowa za pracę dyplomową (seria plakatów teatralnych dla Teatru STU, 2014). Od zawsze fanka Stefana Sagmeistera.

 

"Radość sprawia mi dobrze wykonany projekt, najlepiej jeśli służy wyższym celom. Poza tym bycie blisko Boga, morze, wiatr i piękno."
Katarzyna Zapart