zejście do otchłani

Dla Łukasza Kolmana światło od zawsze symbolizowało boskość, Boga, Chrystusa, dlatego w Jego malarstwie jest ono tak ważne. To światło wydobywa ikony z ciemności i mroku, akcentuje ostateczne zwycięstwo dobra nad złem, to również światło najpełniej pokazuje boską naturę Chrystusa.

Obraz namalowany jest farbą akrylową na papierze naklejonym na płytę pilśniową

technika

wymiary

cena

dostępność

galeria prac

o twórcy

Łukasz kolman

Ukończył z wyróżnieniem Akademię im. Jana Długosza w Częstochowie na Wydziale Wychowania Artystycznego. W swojej twórczości sięga wyłącznie po tematykę religijną. Gdy maluje prace inspirowane ikonami, zawsze przyświecają mu hasła jak Miłość, Wiara i Nadzieja. Skupia się na aspektach metafizycznych czy też magicznych, znamionujących twórczość prymitywną (np. z obszaru starożytnego Egiptu lub Czarnej Afryki).
Słowa Jerzego Nowosielskiego: „Malarz posłany jest na dno piekła, żeby je swoim malarstwem zbawić, uświęcić” uważa za najważniejszy cel malarstwa i całej sztuki.

"Zależy mi, aby obrazy uobecniały boskie spojrzenie: nieskończone, bez dna, umiejscowione na granicy świata i zaświatów, chaosu i kosmosu, śmierci i miłości."
Łukasz Kolman